Hírek
A beavatkozó tűzoltónak, mint általában, itt is ismerni kell a napelemes rendszereket a biztonságos beavatkozáshoz. A méret és elhelyezés már távolról jól látható, de a működés módja is fontos kiindulópont a beavatkozás szempontjából. A működés módja alapján három napelemes rendszertípust különböztethetünk meg.
Jelentős esemény az MTSZ életében: az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottsága 2023. december 12-i ülésén Dobson Tibor tű. vezérőrnagy, elnök beszámolt a Magyar Tűzoltó Szövetség tevékenységéről és javaslatokat tett a jövőbeni feladatokra.
Napelemes rendszert érintő tűz esetén a biztonságos beavatkozás feltétele a rendszerek ún. AC- és DC-oldali lekapcsolása. Milyen módok vannak erre? Mit érdemes tudni az ilyen rendszerekről? Újabb RSS-bejegyzésünk következik.
A fotovoltaikus rendszerek tűzeset előtti, közbeni és utáni állapota, viselkedésük elemzése jelenti a tűzoltási feladatokhoz szükséges ismeretek egy jelentős részét. A telepítésben előttünk járó országok kutatási és tűzeseti tapasztalatai sokat segíthetnek nekünk a gyermekbetegségek elkerülésében.
A megújuló energiaforrások legelterjedtebb technológiái a napelemes rendszerek. Itt a szokásostól eltérően DC és AC feliratokat találhatunk. Mit jelentenek ezek? Miért fontos ez a tűzoltónak a beavatkozás során?
Hamarosan megjelenik a Magyar Falu Program keretében az „Önkormányzati tulajdonú ingatlanok fejlesztése, önkormányzati feladatellátáshoz kapcsolódó beszerzések” című pályázat. Ajánljuk az önkéntes tűzoltó egyesületek figyelmébe is, hiszen bizonyos esetekben lehetőség nyílhat a pályázatra – különös tekintettel a III. fejezetben található, önkormányzati tulajdonú épület fejlesztése témájú rész esetén.
Megjelentek a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében meghirdetett kiírások eredményei – 75 tűzoltó egyesület összesen több, mint 200 millió forintot nyert.